Тренінг у ДРДА

Благодійний фонд «Дніпровська ініціатива» допоміг організувати семінар «Боєць повертається з АТО» для керівників низки медичних закладів Дніпровського району

1-го липня для медичних працівників Управління охорони здоров’я Дніпровської РДА у м. Києві та керівників низки медичних закладів Дніпровського району психологи-волонтери провели тренінг про особливості роботи з посттравматичним стресовим розладом у бійців, що повертаються із зони бойових дій.

За сприяння благодійного фонду «Дніпровська ініціатива» та Дніпровської РДА у м. Києві психологи-волонтери із громадської організації «Психологічна кризова служба» провели медикам тренінг, мета якого – зауважити необхідність більш глибокого вивчення досвіду, набутого українськими захисниками в умовах ведення бойових дій, та пошук варіантів для його подальшої адаптації до мирних умов після повернення бійців із зони АТО.

Упродовж семінару фахівці підняли та обговорили чимало болючих нагальних питань щодо теми дискусії, зокрема:

  • за якими правилами війни вчиться жити боєць в зоні АТО;
  • як змінюється особистість військових та як ці зміни проявляються у мирному житті;
  • через які фази повернення проходять українські захисники;
  • як соціуму прийняти їх новий досвід та як по-новому вибудовувати взаємодію з людьми, що повертаються із зони проведення бойових дій.
  • клінічні прояви ПТСР – посттравматичного стресового розладу: якої допомоги потребує боєць?

Психологи та лікарі спілкувалися однією мовою, разом шукали рішень для тієї чи іншої виявленої проблеми, ділилися досвідом.

 

Тетяна Велімовська, голова правління БФ «Дніпровська ініціатива»

«Проблема посттравматичних розладів у учасників бойових дій з часом буде лише загострюватися. Лікарі це розуміють як ніхто, тому охоче діляться думками, ідеями та досвідом. Адже від того, наскільки підготовленим буде суспільство щодо розуміння цієї проблематики та наскільки якісно зможе надати необхідну допомогу українським бійцям, залежить наш внутрішній суспільний діалог згодом.

Першу допомогу, безумовно, повинні надати фахівці. Проте навіть їх посильною увагою усю симптоматику не зняти. Саме держава та звичайні люди повинні подати руку тим, хто повертається з війни, повинні допомогти їм знайти нові смисли і нові можливості для того, щоб продовжувати жити далі, щось планувати, до чогось прагнути. Це потребує від соціуму значно глибшої мудрості, любові та терпіння.

Щиро сподіваюся, що усі зусилля, які зараз докладає увесь український народ, аби повернути Україні мирне небо, не дозволять нам схибити і надалі на шляху взаємної підтримки та довіри один до одного. Разом ми зможемо більше. Слава Україні!»

comments powered by HyperComments

Автор

Написати автору:

https://www.caviarbase.com http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags replica handbags hermes replica replica bags replica handbags replica hermes https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://nwaedd.org replica hermes hermes replica iphone cases cheap jewelry wholesale jewelry sex toys cheap sex toys human hair wigs cheap nfl jerseys cheap jerseys http://www.kahnawake.com canada goose outlet