Bratchikov
Посада:

Член команди

Володимир Братчиков

Досить важко одразу написати про нашу благодійну діяльність, особливо коли це така делікатна справа.
Але спробую!

З чого все почалося? Мабуть з ідеї! Головним ідеологом благодійної допомоги стала Тетяна Велімовська! Саме вона розпочала всю цю бурхливу діяльність у Фейсбуці, яка, до речі продовжується досі, завдяки їй! А ми? Ми тільки долучились до цього, кожен зі своїми знаннями та баченням.

Все було досить спонтанно, зібрались декілька людей: є інформація і є проблема, в лікарнях в Києві є хлопці поранені в АТО, нажаль, вони нікому не потрібні, в них немає ліків, нема в що переодягтись – так і лежать в камуфляжі!

Що робити? Звичайно допомогти! Но як? Перша думка всім за свій рахунок купити все необхідне. А потім? Саме тут включилась наша фінансова професійна кмітливість! На скільки вистачить наших зарплат? Скільком ми зможемо допомогти, а скількох так і не врятуємо.

Звичайно, є якісь благодійні організації, але наскільки вони зможуть конкретно допомогти? Чи буде ця допомога найнеобхіднішою? Чи не потоне все в піарі та саморекламі, як це вже було багато разів на нашій пам’яті? Крім того, як саме збирати гроші? Та і хто саме цім буде займатися? Всі ми працюємо, є тільки вихідні.

Ідея Благодійного ярмарку прийшла якось сама… На той час в Парку Перемоги хлопці та дівчата організували разовий Благодійний ярмарок, продавали солодощі та лимонад. Все це висвітлювалось на Фейсбуці. Ми забажали приєднатися. Кожен бажав щось спекти та продати, економічний розрахунок нам підказував, що купивши якусь сировину та зробивши все особисто, своїми руками, можна зібрати більше коштів. Але нас не взяли!!!! Нас, з нашими чистими побажаннями, просто не взяли, з якихось особистих причин. Це нас трохи образило. Благодійний ярмарок відбувся, але без нас. Але ми прийшли туди як покупці, роздивились що та як. Був лише один столик, пару видів солодощів, лимонад, мало людей, багато телебачення та самореклами. За результатом коштів зібрали не багато, але галасу наробили. Нас чомусь це не влаштувало, вирішили спробувати самі – збільшити масштаб, зробити все більш дружньо, демократично, безумовно. Зробили промоушен в Фейсбуці: «На наступні вихідні в Парку перемоги, лівий берег, Благодійний ярмарок, приходьте всі, приносьте все своє, хто чим багатий. Будемо продавати та допомагати!»

Несподівано в нас з’явився свій рекламний ангел – Бєляєва Наталя! Саме вона змогла майже безкоштовно роздрукувати листівки, які потім волонтери розносили по домах. З’явились перші плакати. Знайшли пластикові столи в парку на прокат, купили клейонку, одноразовий посуд, хтось безкоштовно підігнав музику. Взагалі до останнього не вірилося, що все відбудеться. Якось все було метушливо. Багато чого не вистачало, а потім якось несподівано, по чудернацьки в останній момент все з’являлось, просто допомагали Люди, від Душі. Нам повірили! Це було якесь Чудо! Вже неможливо було зупиниться!

Перший ярмарок відбувся 10 серпня 2014 року, столів не вистачало для всіх бажаючих щось продати, співали діти, розповідали вірші, був вільний доступ до мікрофону, всі були захоплені можливістю зробити Добро, а ще отримати за це щось смачненьке…. Зібрали не мало не багато 17,9 тис. грн. Я в своїх фінансових прогнозах навіть не мріяв зібрати половину такої суми! Було таке піднесення, таке захоплення, таке натхнення у всіх – у організаторів, учасників, покупців, благодійників! Ми всі так втомилися, але були такі задоволені!

Правила проведення з часом викристалізовувались якось самі по собі. До речі, ми їх так і не записали, тільки сформулювали у себе в головах, мабуть саме зараз я вперше їх формулюю на папері:

Перше правило: Ніякої реєстрації учасників, тільки згода або бажання у Фейсбуці прийняти участь, все, цього достатньо.

Друге правило: Ніякої сплати за участь, все безкоштовно, прийшов, виставив товар, продав, отримав виручку від продажу, самостійно, на власний розсуд, зробив благодійний внесок.

Третє правило: Наприкінці кожного Ярмарку спонтанна Лічильна комісія, в яку можуть до речі входити і діти, під пильним наглядом спільноти розкриває та перераховує обсяг коштів, які були зібрані за час проведення Ярмарку, особисто підписує відомість та в голос об’являє результат, потім передає кошти ініціативній групі, яка безпосередньо займається придбанням ліків та медпрепаратів за попереднім замовленням волонтерів.

Четверте правило: Самі придбали медикаменти, самі відвезли, самі впевнились що все дійшло до свого адресату. Деталізована Звітність про отримані та витрачені кошти публікується у Фейсбуці для контролю спільнотою та отримання побажань про найбільш прийнятні напрямки витрачання коштів.

Крім правил є ще і Побажання, так би мовити наші пропозиції для учасників, які по можливості повинні бути виконані, так наприклад:

Перше побажання: Вироби, які продаються на ярмарку переважно повинні бути зроблені своїми руками.

Друге побажання: Солодощі повинні бути найпростіші, свіжі та не зіпсуватись на сонці.

Третє побажання: Будь-яка ініціатива з боку учасників з приводу покращення умов та можливостей проведення Ярмарку береться до уваги та впроваджується організаторами в разі прийняття ініціатором безпосередньої участі в реалізації запропонованої ініціативи.

Четверте побажання: Приходити на Ярмарок в гарному настрої, беріть з собою своїх родичів, друзів, дітей, онуків, всім знайдеться заняття до Душі!

comments powered by HyperComments